Air Optix Aqua – co warto o nich wiedzieć?

soczewki Air Optix Aqua

Soczewki kontaktowe Air Optix Aqua wyprodukowane zostały przez firmę Ciba Vision i są to sferyczne, miesięczne soczewki, przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Cechą szczególną, wyróżniającą soczewki Air Optix Aqua na tle innych, podobnych szkieł miesięcznej wymiany, jest to, że zapewniają one zdrowie oczom, poprzez dostarczanie do rogówki oka odpowiedniej ilości tlenu. Mówi się nawet, że producentowi Ciba Vision udało się stworzyć nowoczesne, oddychające soczewki kontaktowe. Zapewniają one nawet do 5 razy więcej tlenu, niż tradycyjne soczewki hydrożelowe.

Technologiczne uwagi na temat Air Optix

Materiałem, z którego wyprodukowano soczewki Air Optix Aqua jest Lotrafilcon B, zapewniający oczom ogromną ilość tlenu. Materiał oddycha, nawet wtedy, gdy powieki oczu użytkownika są zamknięte. Soczewki Air Optix Aqua siłą rzeczy niwelują występowanie objawów niedotlenienia. Użytkownicy tychże szkieł nie mają poczucia wysuszenia oczu. Nie są one podrażnione czy zaczerwienione, na każdym z etapów noszenia. Po długim dniu spędzonym przy komputerze w klimatyzowanym pomieszczeniu, oczy w soczewkach Air Optix Aqua pozostają zdrowe i pełne blasku, a pacjent odczuwa komfort podczas ich noszenia. Oczywiście jeśli jesteśmy użytkownikami soczewek zaleca się mimo wszystko stosowanie takich preparatów jak nawilżające krople do oczu.

Soczewki Air Optix Aqua poza tym mają dużą przepuszczalność wody. Są wysoce uwodnione, przez co soczewka nie przylega bezpośrednio do powierzchni oka i nawilża je. Na soczewce Air Optix Aqua nie odkładają się osady białkowe czy inne zanieczyszczenia.

Ciba Vision zapewnia, że soczewki Air Optix Aqua są w pełni bezpieczne dla oczu użytkowników. Zapewniają doskonałą widoczność i wygodę zastosowania przez cały dzień. Na powierzchni soczewki istnieje nawilżająca powłoka, która ułatwia użytkownikom mruganie. Można zapomnieć, że posiada się soczewki na oczach, ponieważ są one niewyczuwalne.

Przeczytaj również -  Acuvue - marka soczewek o wysokiej renomie