Czemu soczewki kontaktowe to najlepsza metoda korekcji wady wzroku?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Soczewki kontaktowe to idealny sposób korekcji wady wzroku, wygodniejszy niż stosowanie tradycyjnych okularów korekcyjnych. Mimo, że soczewki posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad, nadal wiele osób wątpi, czy mogą być lepszą metodą korekcji wady wzroku od okularów korekcyjnych.

W jakich sytuacjach lepiej zdecydować się na soczewki?

Korekta wady wzroku soczewkami kontaktowymi jest zalecana w przypadku znacznej różnicy wady między jednym a drugim okiem. W takiej sytuacji trudniej dobrać odpowiednie szkła korekcyjne do okularów. Ponadto, szkła kontaktowe zakładamy bezpośrednio na oko, przez co korekcja wady wzroku jest dokładniejsza, a obraz ostry i wyraźny pod każdym kątem. Okulary korekcyjne natomiast zniekształcają obraz na obwodzie co ma szczególne znaczenie, gdy zdiagnozowana została duża wada wzroku.

Komfortowe rozwiązanie dla aktywnych

Użytkowanie soczewek kontaktowych zapewnia komfort i wygodę, dzięki dopasowaniu trybu noszenia do potrzeb i stylu życia. W przeciwieństwie do okularów trudno je zgubić lub uszkodzić dlatego można w soczewkach uprawiać sport, wygodnie biegać czy jeździć konno. Ponadto, to świetny wybór latem gdy konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych.
Należy jednak pamiętać, że konieczne jest dobranie odpowiednich soczewek przez specjalistę. Dotyczy to przede wszystkim pierwszych soczewek.

Przeczytaj również -  Skąd wiedzieć jakie soczewki wybrać?