Czy można spać w soczewkach jednodniowych?

Soczewki jednodniowe to szkła kontaktowe przeznaczone do jednorazowego użytku przez okres nie dłuższy niż 24 godziny. Soczewki jednodniowe miękkie zapewniają oczom odpowiednią wilgotność przez cały dzień. Zaletą odróżniającą soczewki jednodniowe od pozostałych szkieł kontaktowych (dwutygodniowych, miesięcznych) jest fakt, iż zapewniają one uczucie świeżości i komfortu, nawet pod koniec dnia. Dodatkowo, dzięki wysokiemu nawilżeniu, są bardzo łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, a także chronią oczy przed promieniowaniem UV.

Jednodniowe szkła kontaktowe produkowane są przy zastosowaniu najnowszej technologii pozwalającej utrzymać wysokie nawilżenie przez znacznie dłuższy okres czasu. Unikalna technologia zamyka w materiale soczewki intensywnie nawilżający składnik, pozostający w 100% do 24 godzin. Tak długi okres jest niezwykle ważny, zwłaszcza w momencie zmęczenia oczu, kiedy potrzebują one intensywnego nawilżenia. Innowacyjna technologia ma duży wpływ na redukcję tarcia powierzchniowego. Możliwie jak najbardziej zminimalizowana redukcja tarcia umożliwia powiece sprawne poruszanie się po zewnętrznej części soczewki, dzięki czemu oko nie męczy się, a soczewka przez cały czas pozostaje na swoim miejscu.

Bardzo dobre nawilżenie soczewek jednodniowych sprawia, że są one niezwykle wygodne i wręcz nieodczuwalne podczas noszenia. Co więcej, wysoka przepuszczalność oraz transmisyjność tlenu soczewek kontaktowych, które dają komfort podczas noszenia i zapewniają świeżość przez cały dzień, mają olbrzymi wpływ na użytkowanie jednodniowych szkieł kontaktowych. Idąc tym tropem możemy odpowiedzieć na pytanie: czy w soczewkach jednodniowych można spać? Zdecydowanie tak. Niemniej jednak warto pamiętać, iż są to szkła kontaktowe jednodniowe i ich użyteczność w dużej mierze zostaje zmniejszona po okresie 24 godzin. Dlatego po przekroczeniu wyznaczonego dla soczewek czasu należy zastąpić je nowymi sztukami.

Przeczytaj również -  Dobieramy metodę korekcji wzroku