Soczewki Proclear na astygmatyzm

soczewki Proclear for Astigmatism

Osoby dotknięte astygmatyzmem, chorobą zwaną też czasem niezbornością oka, mają problemy z ostrym widzeniem niezależnie od odległości postrzeganego przedmiotu. Choroba ta powoduje więc, że nie zależnie czy przedmiot, który widzimy jest blisko czy daleko, nie jesteśmy w stanie postrzegać go wyraźnie. Ratunkiem w tej przykrej dolegliwości są okulary lub soczewki astygmatyczne, które go korygują i umożliwiają normalne widzenie.
Jeśli więc lekarz okulista stwierdzi u nas astygmatyzm, powinniśmy zgodnie z jego zaleceniami, zdecydować się na noszenie okularów lub soczewek astygmatycznych.

Przykłady soczewek astygmatycznych

Przykładem jednych z najbardziej popularnych soczewek tego typu są soczewki Proclear Toric. Są one bardzo cenione i polecane szczególnie osobom, które doświadczają dyskomfortu związanego z uczuciem suchości oka przy noszeniu soczewek. Dzięki materiałowi użytemu do ich produkcji, który występuje też naturalnie w ludzkich komórkach, są one biokompatybilne i dają dobre nawilżenia, zapewniając w ten sposób wysoki komfort użytkowania. Dla astygmatyków o niższych mocach cylindrycznych polecane są soczewki Proclear Toric XR Są one równie dobrze tolerowane przez oko i dzięki temu przyjemne w użyciu. Przy stwierdzonym astygmatyzmie warto posłuchać zaleceń lekarza i nosić soczewki. Dzięki nim nasz wzrok ulegnie poprawie a komfort życia się podniesie.

Przeczytaj również -  Przedstawiamy soczewki Focus Dailies All Day Comfort