Soczewki Proclear Sphere – właściwości

soczewki Proclear Sphere

Soczewki Proclear Sphere zostały wyprodukowane przez firmę Cooper Vision. Ich cechą szczególną jest to, że są one dostępne w bardzo szerokim zakresie parametrów – od -20.00 do +20.00 dioptrii, także są w stanie korygować nawet bardzo wysokie wady krótkowzroczności i dalekowzroczności. Soczewki kontaktowe Proclear Sphere są soczewkami miękkimi, przeznaczonymi do miesięcznej wymiany. Należy je nosić wyłącznie w trybie dziennym, a na noc pozostawiać w płynie pielęgnacyjnym, w zamkniętych, sterylnych pojemnikach.

Przy produkcji soczewek Proclear Sphere została zastosowana technologia PC, która polega na wykorzystaniu w budowie szkieł kontaktowych unikalnego materiału – fosforylocholiny. Upodabnia on soczewkę kontaktową Proclear Sphere do naturalnych komórek oka człowieka, dzięki czemu zapewnia każdemu użytkownikowi możliwość dłuższego noszenia oraz większy komfort stosowania, nawet po koniec długiego dnia. Materiał, z którego wyprodukowano soczewki Proclear Sphere nosi nazwę Omafilcon A.

Soczewki Proclear Sphere mają lekko niebieskie zabarwienie. Nie powoduje to zmiany koloru oczu, ale za to zdecydowanie ułatwia ich zakładanie. Mają on optymalną konstrukcję pasującą do niemalże wszystkich rogówek.

Uwodnienie soczewek Proclear Sphere wynosi aż 62%, co zwiększa ich odporność na wysychanie i poprawia komfort ich noszenia. Soczewki nie są narażone na osadzanie się osadów białkowych. Co więcej, mają one wysoką przepuszczalność tlenu, zapewniającą zdrowy wygląd oczu. Soczewki Proclear Sphere po założeniu na oczy stają nie niewyczuwalne dla gałki ocznej.

Przeczytaj również -  Soczewki miesięczne Soflens