Soczewki zamiast okularów?

soczewki albo okulary

Chcąc żyć bez ograniczeń jakie daje noszenie okularów, wielu z nas decyduje się zastąpić tradycyjne szkła praktycznie niewidocznymi soczewkami, które mogą bardzo poprawić jakość życia. Zwłaszcza aktywne osoby doceniają możliwości szkieł kontaktowych, gdyż ciężko wyobrazić sobie uprawianie większości sportów w okularach na nosie.

W którym momencie soczewki zerówki?

Na rynku są różne rodzaje soczewek, stanowiące propozycję dla osób z bardziej lub mniej popularnymi wadami wzroku oraz preferujących różny styl życia. Zakres mocy szkieł jest na tyle szeroki, że skorygują one większe i mniejsze wady, możemy też kupić soczewki o mocy 0, które wykorzystamy jedynie do zmiany lub podkreślenia koloru oczu.

Zmieniamy okulary na soczewki?

Można mieć jednak pewne obawy przed podjęciem decyzji o zmianie okularów na soczewki. Niektórym wydaje się, że zakładanie i zdejmowanie szkieł kontaktowych jest skomplikowaną czynnością, jednak nie jest to prawdą. Większość z nas jest w stanie szybko nauczyć się poprawnego umieszczania soczewek na oczach i późniejszego ich usuwania. Uczy nas tego kontaktolog, który również dopasuje najlepsze szkła dla naszych oczu.

Najbardziej znane marki soczewek

Z kolei jeśli chodzi o producentów szkieł, jest kilka bardzo znanych marek, wśród których należy wymienić Ciba Vision, Bausch&Lomb, Johnson&Johnson. Ale również soczewki Horien, Zeiss czy Cooper Vision są chętnie kupowane i coraz bardziej doceniane przez użytkowników.

Przeczytaj również -  Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism