Soczewki bez zdejmowania na noc

szkła kontaktowe

W przypadku szkieł kontaktowych mamy wiele możliwości wyboru – jeśli chcemy, nosimy soczewki kwartalne, miesięczne, dwutygodniowe albo dzienne. Każdy użytkownik ma swoje preferencje i doświadczenia w tym zakresie i albo decyduje się dalej na takie same, albo jest jeszcze na etapie poszukiwań najlepszych szkieł.

Wybór producentów również jest ogromny, a najpopularniejsi producenci to np. Bausch&Lomb, Ciba, Johnson&Johnson, Zeiss albo Eyeye. Przy wyborze soczewek sugerować możemy się również materiałami, z jakich są wykonane, a także poziomem uwodnienia i przepuszczalności powietrza.

Niektórzy wybierają soczewki na noc i dzień, w których można spać. Są to specjalne soczewki day&night, jednak także zwykle szkła kontaktowe mogą nam posłużyć jako te na dzień oraz noc, ale wtedy czas ich noszenia powinien być skrócony o połowę.

Mimo że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zaleca się jednak zdejmować soczewki na noc. To czas, w którym nasze oczy mogą odpocząć, również od soczewek. Jeśli chcemy spać mając szkła kontaktowe na oczach, pozbawiamy się całkowitego relaksu. Natomiast gdy pozostawimy soczewki na całą noc w płynie, rano założymy czyste, nawilżone szkła.

Przeczytaj również -  Dla kogo soczewki miesięczne?