Soczewki kontaktowe dla miłośników sportu

aktywność fizyczna soczewki

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez codziennej aktywności fizycznej. Pozwala im ona nie tylko zadbać o prawidłową masę ciała, ale również wzmacnia cały organizm, dodaje sił witalnych oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz kondycję psychiczną.

Okulary dla aktywnych sportowców?

Do niedawna uprawnianie sportu utrudniać mogła jednak wada wzroku, gdyż noszenie okularów w znaczący sposób komplikowało codzienne wykonywanie różnorodnych treningów. Mogły się one bowiem zsunąć, rozbić czy też zaparować, ograniczając tym samym widoczność i stwarzając większe ryzyko wystąpienia kontuzji i urazów. Zastosowanie soczewek kontaktowych pozwoliło jednak wielu osobom, borykającym się z niedoskonałościami narządu wzroku, aktywnie wypoczywać, nie skupiając się na problemach wynikających z noszenia okularów.

Soczewki jedyną metodą korekcji dla osób aktywnych?

Soczewki kontaktowe w znaczący sposób zwiększają komfort i satysfakcję płynącą z uprawiania sportu, niezależnie od tego czy są to treningi regularne czy też sporadyczna aktywność fizyczna, którą podejmujemy od czasu do czasu. Nawet w trakcie dynamicznych ruchów soczewka pozostaje na swoim miejscu. Jej przesunięcie czy też wypadnięcie jest praktycznie niemożliwe.

Atutem stosowania soczewek podczas uprawiania sportu jest również doskonała jakość widzenia, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, a także kąta widzenia. Jeżeli jednak na co dzień dobrze czujemy się w okularach, podczas treningów możemy zastosować soczewki jednodniowe, które doskonale sprawdzają się w trakcie sporadycznego używania, właśnie podczas aktywności ruchowej.

Okulary – wady. Soczewki – zalety

Okulary utrudniają nie tylko uprawianie sportów wyczynowych i ekstremalnych, które wymagają dużej koncentracji i zazwyczaj przeprowadzane są w trudnych warunkach. Są również problematyczne podczas codziennego biegania, uczestnictwa w grach zespołowych czy też jeżdżenia na rowerze, gdzie wymagane jest pełne pole widzenia, a gwałtowne ruchy mogą doprowadzić do ich zsunięcia, a nawet rozbicia. W takich sytuacjach soczewki doskonale się sprawdzają i umożliwiają swobodne ćwiczenia, podnosząc satysfakcję płynącą z uprawiania aktywności fizycznej.

Przeczytaj również -  Skąd wiedzieć jakie soczewki wybrać?