Zdejmowanie soczewek

Wiele osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z soczewek kontaktowych nie wyobraża sobie w jaki sposób można ściągnąć soczewki kontaktowe po ich uprzednim zaaplikowaniu.

Wraz z czasem noszenia soczewek kontaktowych wypracujecie sobie swój własny system zdejmowania soczewek kontaktowych z oczu. W poniższym artykule postaramy się jednak zaprezentować Wam najłatwiejszą do zrozumienia (dla młodych adeptów soczewek kontaktowych) formułę dzięki której w stosunkowo krótkim czasie będziecie w stanie bez większego problemu ściągać soczewki kontaktowe.

Niezwykle ważne jest to, aby przed rozpoczęciem zdejmowania soczewek kontaktowych dokładnie umyć dłonie. Jest to o tyle istotne, że sam proces zdejmowania soczewek wiąże się z bezpośrednim dotykaniem oka.

NIGDY NIE UŻYWAJ ŻADNYCH OSTRYCH PRZEDMIOTÓW DO USUWANIA SOCZEWKI Z OKA!

1. Spójrz w górę i przyciągnij w dół dolną powiekę, środkowym palcem lewej dłoni. Pamiętaj, że podczas całego procesu zdejmowania soczewek kontaktowych, dolna powieka powinna być przyciągnięta ku dołowi.

2. Koniuszkiem palca wskazującego prawek ręki dotknij środka soczewki, a następnie muśnięciem palca przesuń soczewkę na dół oka.

3. Przesuniętą na dół soczewkę delikatnie uszczypnij palcami, przez co soczewka się delikatnie zmarszczy i da Ci możliwość ściągnięcia jej z oka.

Poniżej zamieszczamy filmik z którego dowiecie się jak poprawnie zdejmować soczewki z oczu.