Najwięksi producenci soczewek

soczewki Acuvue 2

Mimo że jest wielu producentów szkieł kontaktowych, tak naprawdę tylko kilku z nich cieszy się wielkim zainteresowaniem. Pozostałe marki nie są tak rozpoznawalne. To zależy w głównej mierze od tego, jak długo dana firma istnieje na rynku i jak szeroki posiada asortyment. Jednak największą reklamą są zadowoleni klienci.

Jednym z największych producentów soczewek kontaktowych jest marka Ciba Vision. Długoletnia obecność na rynku oraz mnogość bardzo dobrej jakości produktów zadecydowała o tym, że soczewki oraz płyny pielęgnacyjne tej marki bardzo dobrze się sprzedają. Spośród szerokiej oferty na uwagę zasługuje seria Air Optix, czyli szkła kontaktowe znakomicie przepuszczające tlen (nawet pięciokrotnie lepiej niż tradycyjne soczewki), jednodniowe Focus Dailies oraz zmieniające kolor oczu szkła FreshLook. Soczewki Ciba Vision tworzone są również dla astygmatyków oraz osób, które poszukują soczewek na noc i dzień.

Johnson i jego propozycja dla astygmatyków

Johnson&Johnson też jest dużym i znanym producentem szkieł kontaktowych, a w swojej ofercie ma nie tylko soczewki, lecz również sprzęt medyczny, leki, artykuły dla niemowląt oraz kosmetyki. Firma znana jest z innowacyjnych produktów, dlatego soczewki Johnson zyskały tak wielkie grono stałych użytkowników. Marka wprowadziła na rynek szkła Acuvue – dwutygodniowe (do noszenia przez 2 tygodnie w trybie dziennym lub przez tydzień jeśli nie zdejmujemy ich na noc) oraz jednodniowe. Acuvue to również szkła dla astygmatyków oraz soczewki kolorowe.

Przeczytaj również -  Soczewki Proclear Sphere - właściwości